14 aprill suvehooaja avamine Soodlas

Mängude tagasiside/ettepanekud
Post Reply
User avatar
MargusP
Bravo Team
Bravo Team
Posts: 1950
Joined: 04 Mar 2014 22:03
Contact:

14 aprill suvehooaja avamine Soodlas

Post by MargusP » 24 Apr 2018 11:18

Palju tänu Korraldajatele suure avapeo eest!!!
Hea on näha, et järjest rohkem osaleb eesti foorumist mängijaid suve hooaja avamistel ja lõpetamistel.

MIDA OLID KORRALDAJAD TEINUD:

Enamus küsimusi foorumites said vastuse, meie foorumis eesti keelse vastuse; meie lipu värvides ilus embleem
https://onedrive.live.com/?cid=A873BD12 ... 82&o=OneUp ;
tugevast materjalist värviline kaart, palju prügikotte parklates, registreerimis laua eelne järjekorra sinkavonka süsteem nagu ka näiteks Solarise kinos, X-Force suur kauplus/teenindus; mahuka eeltöö pärast eelmisel päeval kohale läinud, parklasse suunajad, palju vestides kohtunikke, fotograaf, Press, briifingu ja mängu algus erilise hilinemiseta – see on oluline ja hea saavutus; eesti ja venekeelne briifing kiire ja samaaegselt eri kohtades, kõik küsijad said vastuse;
osapoolel juht, surnualades vesi, siirup, tee, küpsisteks vist surin liiga hilja;
mängus kolonni läbi viimine, „miinide“ paigalduse orgun, ilutulestikud vahepeal. Lõpubriifing.

Et nimekiri tuleb päris pikk ja iga selle eelnevalt loetletud asja teostamiseks kulub aega ja raha.
___________________________________________________________________________

ENNE MÄNGU:
Enne mängu vaadates kaarti, mõtlesin, et kes see õnnetu osapool saab olema kelle staap asub kõige kaugemal peaväljakust ja linnakust, koguni 1 km kaugusel, edasi tagasi 2 km. Selgus, et need õnnetud olime NATOkad. Nojah, muidu oleks valitsenud tugev NATO koguaeg linnakus ja ülejäänud kahel osapoolel oleks olnud jama.
Aga korraldaja oli jaganud ülesanded nii, et meie baasi tuldi ka ründama ja oldi vist isegi ära vallutatud.

Enne mängu algust jagas meie (NATO) juht tiimidele ülesanded ja kell 12:15 asusime mängima.

MÄNG:
Kontakte polnud vaja kaua otsida, neid jagus küllaga. Erineva tihedusega metsas oli põnev hiilida, tihedamas metsas oli varitsusel hea üllatada.

Minule eeskujuks Titancat´i tiimi järgi sain ka natuke liikuda. Tore oli näha ka nais väejuhti Birgitit, kes valjuhäälselt ja konkreetsete käsklustega oma grupi lahingusse suunas.

Kuulsin, et mõned vastas osapooltel osalejad virisesid tegevusetuse üle. Korraldaja oli kõik tingimused loonud heaks lahinguks. See kuidas iga mängija/tiim seda aega kasutab on ise valida. NATO-s saime isetegevust küll teha, kooskõlastasime juhiga oma soovi ja läksime vastast kiusama.
See oli minu enda viga, et ma ei jõudnud linnakusse vaid kogu päeva tegutsesime ainult linnaku ja meie staabi vahelisel alal.

Saime klubikaaslasega ka luurata vastasele lähemale, varitseda ja natuke kontakte juurde.
Vaadates teiste pilte FB-s, siis hea näha kuidas osad vastased võtsid riietumist tõsiselt vastavalt rollile.

Palju tänu X-Force´le – pikendasid mu lahingpäeva lõpuni!!
Umbes kella 16 paiku kui varitsusele sattusime, tegi mu kaitseingel vaid lämbuvat käginat, jalutasin siis nukralt (peas kaitseingli matmise kurvad mõtted) auto poole, aga astusin igaksjuhuks X-Force teenindusest läbi ja nende kaks asusid kohe tegutsema, võeti relv lahti, puhastati kinni jäänud kuulid välja ja sain rõõmsalt lahingusse tagasid söösta ning päeva lõpuni mängida.

Lõppes kell 18:30, lõpubriifingul sõnastati tulemus poliitiliselt väga korrektselt: kõik osapooled olid tublid ja osavad.
Aga millegi pärast nägin lõpubriifingul vähe siit foorumi mängijaid ja sallides habemikke üldse ei näinud. Eks need viimased ilmselt siis lebasid metsa all surmast kangestunud sõrmedega raadiosaatjat kinni hoides

__________________________________________________________________________

Kordagi ei tundnud vajadust minna lõunatama, kuivatatud banaanid ja palju jooki aitasid kogu lahingpäeva vastu pidada

KAS OLEKS SAANUD MÕNDA ASJA TEISITI, ei tea:

Mängu lõpu signaal polnud mulle, klubikaaslasele ja ka mõnele vastas mängijale selge. Alles möödujatelt saime teada, et mäng on läbi. Ju olime vähe informeeritud.

Toitlustus – oli tegelikult olemas, aga enamus ei teadnud sellest. Keegi mainis, et oli maitsev shaslõkk. Ju polnud korraldusega seotud.

Juurdepääs – iseasi kas korraldaja oleks saanud midagi teisit teha, aga vaadates FB-s pilte, siis näen kui suur hulk autosid jätsid autod enne takistuskraavi. Sealt briifingu kohta 1,4 km. Mõtlen, et kui oleks need palgid eemaldanud, seal ju kõva pinnas, oleksid ehk ka madalamad autod läbi pääsenud. Lahkumisel jäid kaks madalamat autot sinna kinni, hea oli, et abistajad lükkasid autod läbi.

Vene foorumis oli aga eesti foorumis polnud, et X-force oli kohal, kus sai osta varustust ja kuule ja isegi hooldus/remondi meeskond oli kohal, aitäh neile! Ilmselt siis X-Force ei reklaami end meie foorumis.
_____________________________________________________________________

Mulle kogu suveavapidu meeldis, super suveilm puhkajale, airsoftiks natsa kuum, seltskond täitsa hea. Ise olin süüdi ühe konflikti tekkimisel, kus ei saanud aru mängu pausi ja stardi ingliskeelsel käsklusel, vabandan kannatanu ees!!! Üks kaasmängija arvas ka, et need käsklused võiksid olla eristatavamad.

Ise olin ka süüdi selles, et pika lahingpäeva jooksul ei kasutanud suuremat ala mängimiseks.
Aga need kõik pisiasjad suure hea peo juures.

Aitäh kõigile!!!

User avatar
MargusP
Bravo Team
Bravo Team
Posts: 1950
Joined: 04 Mar 2014 22:03
Contact:

Re: 14 aprill suvehooaja avamine Soodlas

Post by MargusP » 24 Apr 2018 11:18

Minu fotod:
https://onedrive.live.com/?id=A873BD12F ... 12FD2ED25F

Vene foorumist hea kvaliteediga pildid, kus on näha erinevaid riietusi vastavalt rollile, väga erinevat relvastust, haavatu lohistamine, lahingmasina erinevad otstarbed, emotsioone küllaga, fotograaf on oskuslikult tabanud huvitavaid momente ja emotsioone:
https://onedrive.live.com/?authkey=%21A ... 9606D2863C

Vene foorumist video, kus on ka ravimist põhjalikumalt näha:
https://www.youtube.com/watch?v=Wb1P6we ... e=youtu.be

Kvaliteetsed fotod, esimesel näha ka lätlaste olukorda, kuidas vaesekesed pidid maantee ääres end valmis panema, siis 1,5 km briifingu kohta ja 2,5 km siniste baasi, aga nad jõudsid mängu alguseks kohale. Mida võis mõelda möödasõitja kui sellist sihtijat seal bussi taga nägi...
https://photos.google.com/share/AF1QipO ... d6QXFYY2FR

Siin ka natuke linnalahingut näha kollastelt:
https://www.youtube.com/watch?v=iRZa2fA ... e=youtu.be

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests